Konferencja „Trans-Pacific Partnership Conference” na UW

Konferencja TPPA na UW

Zespół Prawa Latynoamerykańskiego w ramach projektu Warsaw Latin Convention we współpracy z Forum Młodych Dyplomatów zapraszają na konferencję naukową „Trans-Pacific Partnership Conference”, która odbędzie się dnia 7 grudnia 2016 roku o godzinie 18:45 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Lipowej 4 w sali nr A.2.

Jej głównym tematem będzie wielostronna umowa handlowa Trans-Pacific Partnership Agreement (TPPA) zawarta między krajami Azji i Pacyfiku. Umowa TPPA jest umową podobną do kontrowersyjnej umowy gospodarczej CETA, negocjowanej przez państwa Unii Europejskiej i Kanadę. Powstaje jednak wątpliwość, czy w związku ze zwycięstwem Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, umowa TPPA zostanie przez ten kraj ratyfikowana, a tym samym czy odniesie zamierzone skutki?

W konferencji wezmą udział m. in. Alfredo García Castelblanco – Ambasador Republiki Chile w Polsce, dr Stanisław Kozłowski – doradca w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Ewa Jakubowska z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.

Warsaw Latin Convention jest rozwijającą się inicjatywą studentów i wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego, której celem jest rozwój relacji pomiędzy Polską a Ameryką Łacińską. To nie tylko program krótkoterminowych wymian studenckich, lecz także konferencje naukowe, warsztaty i wydarzenia kulturalne.

Serdecznie zapraszamy!

Warsaw Latin Convention

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *