Kolumbia stara się o Mistrzostwa Świata w kolarstwie 2017

Zwycięzca tegorocznego Giro d’Italia, Nairo Quintana, pojedzie wraz z władzami departamentu Boyacá do Hiszpanii, by zaproponować Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) zorganizowanie w 2017 roku Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym we wspomnianym regionie.

Nairo Quintana, Juan Carlos Granados, rządca departamentu Boyacá, oraz Fernando Flórez, prezydent miasta Tunja, stolicy departamentu, będą uczestniczyć w spotkaniu mającym na celu doinformowanie na temat wymagań jakie stawia UCI. Obecnie trwają już prace i przygotowania, które umożliwią jak najszybszą wysyłkę niezbędnych dokumentów oraz umożliwią lepszą koordynację działań. Ubiegający się o to sportowe wydarzenie w Kolumbii mają wsparcie prezydenta kraju, Juana Manuela Santosa.

Priorytetem dla delegacji jest rok 2017, jednak jeśli nie będzie to możliwe, także 2018 to dla Kolumbii dobra data na taką imprezę. Jak zapewnił rządca departamentu, mają „dużo argumentów, by starać się, żeby Tunja była siedzibą Mistrzostw Świata w kolarstwie”. Delegacja z UCI odwiedziła już departament przyglądając się infrastrukturze hotelarskiej oraz drogowej. Próbne wyznaczenie tras będzie miało miejsce w okolicach miasta Tunja, a wyścigi na czas startować będą prawdopodobnie z Duitama, Paipa i Tuta.

Oficjalna informacja o wyborze, jakiego dokonała UCI, podana zostanie pod koniec mających się już ku końcowi Mistrzostw w Ponteferrada w Hiszpanii.

Źródło: http://www.elespectador.com/deportes/ciclismo/nairo-quintana-pedira-boyaca-sede-de-los-mundiales-de-c-articulo-518529

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *