Kolumbia: prześmiewcza “kolęda” dedykowana prokuratorowi generalnemu

Prokurator generalny, Alejandro Ordóñez, od kilku dni jest ostro krytykowany za decyzję o odwołaniu burmistrza Bogoty. Oprócz licznych demonstracji w stolicy, które od kilku dni gromadzą tysiące mieszkańców Bogoty na głównych placach, pojawiły się także humorystyczne komentarze, bezlitośnie wyśmiewające Ordóñeza.

Gustavo Petro został zdjęty ze stanowiska i otrzymał zakaz sprawowania funkcji publicznych przez 15 lat za nieprawidłowości w miejskim systemie wywozu śmieci wykryte w ubiegłym roku. Decyzja ta wywołała oburzenie wśród Bogotańczyków, którzy masowo wyszli na ulicę, by zaprotestować przeciwko decyzji prokuratora generalnego. Nie jest tajemnicą, że ultrakonserwatywny Ordóñez, wybrany dwa tygodnie temu na drugą kadencję, ostro walczy ze swoimi przeciwnikami, a z lewicowym Petro już od dawna pozostawał w konflikcie.

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia, duet komików Clan postanowił wyśmiać działania Ordoñeza przy pomocy alternatywnej wersji popularnej kolędy “Salve Reina y Madre”.  Klip pojawił się w serwisie YouTube i od razu zdobył wielką popularność. Refren piosenki brzmi następująco: “Ratuj się, kto może, przed prokuratorem/ co ścina głowy, Boże, straszne to… Ratuj się, kto może, Petro już wyleciał/ za śmieci, których nie zebrał”.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=4qaL0qbzEJw&w=560&h=315]

Źródło: http://www.pulzo.com/entretenimiento/videotola-y-maruja-le-dedican-un-villancico-navideno-al-procurador-ordonez-53446

0 thoughts on “Kolumbia: prześmiewcza “kolęda” dedykowana prokuratorowi generalnemu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *