Kolumbia i USA: program mieszkań dla najbiedniejszych

Rząd Stanów Zjednoczonych wspomoże od strony technicznej rząd kolumbijski w realizacji programu, którego celem jest ułatwienie wynajmu mieszkań przez osoby najuboższe. Za sprawą dwuletniego systemu zapomóg najbiedniejsi obywatele Kolumbii otrzymają historię kredytową, dzięki czemu w przyszłości będą mogli ubiegać się o kredyt.

Temat ten omówiony został na zebraniu VII Światowego Forum Miejskiego zorganizowanego w Medellín przez agendę ONZ ds. Osiedli Ludzkich, na którym spotkali się minister administracji Kolumbii, Luis Felipe Henao, i sekretarz Ministerstwa Administracji Stanów Zjednoczonych, Shaun Donovan.

Według ustaleń, Stany Zjednoczone będą współpracować z Kolumbią we wdrażaniu planu, który przewiduje zapomogę w wysokości 13-15 milionów pesos (tj. ok. 20 tys. zł) na przestrzeni dwóch lat. To właśnie wynajem mieszkań spowodował w Stanach Zjednoczonych mobilizację społeczną, dzięki której obywatele o niewielkich środkach do życia mogli spełnić marzenie o posiadaniu własnego mieszkania. Pomysł ten kolumbijski rząd chce zaaplikować w kraju, w którym na chwilę obecną 60% ludności nie posiada zdolności kredytowej.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/negocios-industrias/eeuu-cooperara-con-colombia-en-programa-de-vivienda-para-los-mas-pobres

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *