Już 559 osób uratowano przed utonięciem w Limie od początku roku

Tego lata peruwiańscy ratownicy mieli ręce pełne roboty. Jak wskazał raport Jednostki Ratowniczej Krajowej Policji w tym roku na wybrzeżu Limy uratowano przed utonięciem już 559 osób.

Poza uratowanymi setkami osób, ratownicy w Peru donieśli o 3 śmierciach poniesionych w wyniku utonięcia, które miały miejsce na plażach w León Dormido oraz Chilca.

Dowódca Jednostki Ratowniczej, Aldo Félix Chang Morales podał dane, z których wynika, że spośród wszystkich osób uratowanych 127 osób było niepełnoletnich, a 75% było płci męskiej.

Do najbardziej „zapracowanych” plaż, gdzie była potrzeba ratowania ludzi, należały San Pedro oraz Arica. „Duża liczba mieszkańców Villa El Salvador oraz południowych dzielnic Limy uczęszcza na obydwie plaże. Wielu ludzi przychodzi już pijanych i nie przestrzega środków ostrożności, zwłaszcza mężczyźni” – powiedział Morales.

Choć wielu może się wydawać, że najbezpieczniejsze miejsca, gdzie ryzyko utonięcia jest małe, znajdują się w pobliżu ratowników. Morales stwierdził, iż jest to mylne przekonanie. Niejednokrotnie ratownicy muszą odbyć istny bieg przez przeszkody w postaci krzeseł, parasoli czy ubrań, aby w końcu dotrzeć do celu.

Według danych Jednostki Ratowniczej w Limie poważnym problemem jest również spożywanie alkoholu na plaży, który w większości przypadków był główną przyczyną potrzeby ratowania przed utonięciem.

Źródło: http://www.peruthisweek.com/news-559-swimmers-already-rescued-this-year-off-lima-coast-105231

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *