Gabo trafi na szklany ekran?

Życie Gabriela Garcíi Márqueza, kolumbijskiego pisarza i laureata literackiej Nagrody Nobla, ma zostać przeniesione na ekrany telewizorów dzięki serialowi.

Nieznani są jeszcze scenarzyści ani reżyser, jednak wiadomo, że produkcji podejmie się kolumbijska grupa medialna RTI Producciones (Radio Televisión Interamericana), blisko współpracująca z nadającym w USA Telemundo. Dyrektor generalny RTI, Hugo León Ferrer, zapewnił, że Kolumbijczycy chcą oglądać swoich „idoli” w telewizji, a ukazanie życia największego pisarza Kolumbii jest nie tylko potrzebne, ale i właściwe. Serial ma trafić na ekrany telewizorów w pierwszej połowie 2016 roku.

Zdjęcia do serialu zostaną wykonane w Aracatace, na wybrzeżu karaibskim, w stolicy kraju, Bogocie i w Meksyku. Nie wiadomo, jak na razie, jacy aktorzy podejmą się zagrania w serialu.

Foto: huffingtonpost.com
Foto: huffingtonpost.com

Gabriel García Márquez zmarł 17 kwietnia 2014 roku w Meksyku. Do końca życia pozostawał w zażyłej przyjaźni z peruwiańskim laureatem literackiej Nagrody Nobla, Mario Vargasem Llosą.

Źródła:

http://www.oseahellou.com/famosos/2746-preparan-una-bionovela-de-gabriel-garcia-marquez

http://www.pulzo.com/entretenimiento/284111-la-vida-de-gabriel-garcia-marquez-se-convertira-en-una-serie-de-television

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *