Internet w kubańskich gospodarstwach domowych

Niedawne ponowne nawiązanie stosunków dyplomatycznych między Kubą a USA przyniosło już wiele zmian na wyspie. Po inauguracji pierwszych od kilkudziesięciu lat komercyjnych lotów między dwoma krajami, kolejną, priorytetową dla rządzących, kwestią jest udostępnienie dostępu do internetu w kubańskich gospodarstwach domowych. Zgodnie z ogłoszonym w minioną środę komunikatem jeszcze pod koniec tego roku około 2 tys. mieszkańców centralnej Hawany będzie mogło cieszyć się z możliwości dostępu do sieci.

Aktualnie z łącza internetowego w domach korzystać może jedynie wąskie grono obywateli posiadających specjalne pozwolenie. Należą do niego przedstawiciele takich profesji jak: lekarze, dziennikarze, wykładowcy akademiccy itp. Od kilku lat dostęp do internetu dla Kubańczyków możliwy jest również w specjalnych kafejkach internetowych, których na terenie kraju znajduje się ponad tysiąc. Na wyspie funkcjonuje również około 200 stref WiFi.

Według danych Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego Kuba ma jeden z najniższych wskaźników dostępu do internetu w skali świata. Stopniowe wdrażanie wyżej opisanej inicjatywy będzie więc bez wątpienia miało dla Kubańczyków rewolucyjny charakter.

Źródło:

http://www.elespectador.com/noticias/actualidad/historico-cuba-habilitara-acceso-internet-hogares-articulo-662328

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *