Hawana i La Paz wśród nowych 7 cudów świata!

Dziś wieczorem w Dubaju został ogłoszony wynik konkursu na nowe 7 cudów świata w kategorii miasta. Założyciel i prezes fundacji “New7Wonders”, Bernard Weber, przed ogłoszeniem wyników podziękował wszystkim, którzy włączyli się do promocji konkursu. “Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli promować kampanię “New7Wonders: Miasta” od chwili jej powstania w 2011 roku. Rozpoczynaliśmy od 1200 kandydatów z 220 różnych krajów, by teraz wyłonić siedmiu reprezentantów globalnego zróżnicowania społeczeństwa miejskiego. Po raz pierwszy w historii ludzkości więcej niż połowa światowej populacji żyje w miastach, a to podkreśla dramatycznie trudny charakter naszego zmieniającego się świata.”

Głosowanie zakończyło się dzisiaj o 7 rano. Teraz podliczone już głosy zostaną jeszcze raz sprawdzone, potwierdzone i zweryfikowane. Bernard Weber pogratulował zwycięzcom i oświadczył, iż “New7Wonders: Miasta dołączą teraz do New7Wonders: Przyroda oraz New7Wonders: Świat staną się na zawsze częścią Światowej Pamięci ludzkości”.

Wśród zwycięskich miast znalazły się: Bejrut, Doha, Durban, Kuala Lumpur, Vigan oraz, z obszaru Iberoameryki, Hawana i La Paz.

Źródło: http://world.new7wonders.com/2014/12/07/new7wonders-cities/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *