FBI aresztowało podejrzanego o groźby wobec Prokurator Dystryktu Portoryko

Funkcjonariusze Federalnego Biura Śledczego (FBI) aresztowali w piątek 6 lutego br. osadzonego w portorykańskim więzieniu José Villafañe Cotto. Mężczyzna podejrzany jest o trzykrotne kierowanie gróźb karalnych pod adresem urzędującej Prokurator Dystryktu Portoryko – Rosy Emilii Rodríguez.

Co ciekawe, Villafañe Cotto groził śmiercią prokurator Rodríguez, kiedy przebywał już w jednym z największych portorykańskich więzień. W dniu 7 maja 2014 roku Prokuratura Federalna Portoryko otrzymała anonimowy list wysłany z więzienia Las Cucharas en Ponce, w którym nieznany sprawca informował, że „Rosa Emilia Rodríguez ma kilka dni na przedstawienie swojej rezygnacji z urzędu prokuratora, bo za inną decyzję zapłaci własnym życiem”. Kolejna groźba pod adresem prokurator pojawiła się w 24 grudnia zeszłego roku – José Villafañe Cotto w rozmowie telefonicznej z pracownikiem portorykańskiej filii FBI powtórzył swoje ultimatum odnośnie dymisji Rosy Rodríguez.

Agentom Federalnego Biura Śledczego udało się ostatecznie zdemaskować niebezpiecznego więźnia dopiero po wystosowaniu przez niego trzeciej groźby. Na początku lutego br. Villafañe Cotto zadzwonił do siedziby FBI, Prokuratury Federalnej oraz połączył się z numerem alarmowym 911, kolejny raz grożąc śmiercią Rodríguez i próbując uzyskać odpowiedź na pytanie, czy prokurator otrzymała jego wcześniejszy list. Warto podkreślić, że mężczyzna, rozpoczynając rozmowy telefoniczne, tym razem przedstawił się.

José Villafañe Cotto za kierowanie gróźb karalnych pod adresem urzędnika państwowego może zostać skazany na dodatkowe 15 lat pozbawienia wolności.

Źródła:

http://www.elnuevodia.com/noticias/seguridad/nota/amenazandemuerteajefadefiscaliafederal-2005531/

http://elvocero.com/arrestan-a-sujeto-que-amenazo-de-muerte-a-rosa-emilia-rodriguez/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *