Fujimoryści porównują byłego dyktatora Peru do Nelsona Mandeli

Wczoraj, tuż po ogłoszeniu wiadomości o śmierci Nelsona Mandeli, zwolennicy eksprezydenta Peru, Alberto Fujimoriego opublikowali na Twitterze serię wpisów. Porównywali w nich zmarłego aktywistę na rzecz praw człowieka z byłym dyktatorem, który aktualnie odsiaduje karę więzienia za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Międzynarodowa Organizacja Fujimorystów (OIF Perú) na swoim profilu na Twitterze napisała najpierw:

„Śmierć Nelsona Mandeli ma wiele wspólnego z tym, co przeżywa @albertofujimori, nadejdzie czas sprawiedliwości przeciw maltretowaniu bohatera narodowego Peru.”

Nieco później, pojawił się kolejny tweet, tym razem o treści:

„#NelsonMandela spędził 27 lat w więzieniu i został wypuszczony w wieku 72 lat, @albertofujimori  od 7 lat odsiaduje karę 25 lat więzienia, a ma już 75 lat.”

Nie wspomnieli jednak, że Mandela został skazany za działalność na rzecz praw człowieka i walkę przeciwko apartheidowi, podczas gdy Fujimori odbywa karę za liczne przypadki pogwałcenia owych praw i zbrodnie przeciwko ludzkości (m.in. masakrę w Barrios Altos i zabójstwo studentów i profesora uniwersytetu La Cantuta).  Co więcej, posłużyli się również terminem apartheid:

„#NelsonMandela i @albertofujimori to więźniowie polityczni, ofiary apartheidu tradycyjnych polityków (…) kiedy #NelsonMandela został wypuszczony, lud wybrał go na prezydenta, dlatego #apartheidcaviar [*politycy, którzy zajadają się kawiorem i wykluczają Fujimoriego] dąży do tego, żeby @albertofujimori zmarł w więzieniu.”

Źródło: http://diario16.pe/noticia/42177-comparan-fujimori-con-nelson-mandela

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *