Film „Pequeños héroes” – historia Bolívara dla dzieci

Argentyńczyk Juan Pablo Buscarini stworzył animowaną opowieść o Simonie Bolívarze.

Simón Bolívar był jedną z czołowych postaci walczących o wyzwolenie terenów Ameryki Południowej spod władzy imperium hiszpańskiego. Jego historia od dawna inspiruje twórców, trudno się zatem dziwić, że na jej podstawie powstało już wiele filmów. Tym razem argentyński reżyser i scenarzysta Juan Pablo Buscarini dzięki swojemu filmowi „Pequeños héroes” chce przybliżyć tę opowieść dzieciom.

Jest to pierwsza produkcja animowana w regionie latynoamerykańskim wykorzystująca technikę Motion Capture (MoCap), metodę używaną wcześniej w takich filmach jak „Beowulf”, „Ekspres polarny” czy „Planeta małp” z 2011 roku. Według reżysera, dzięki niej zaoszczędzono co najmniej dwa lata pracy, które trzeba byłoby poświęcić tworząc ten film techniką zwykłej animacji komputerowej.

Obraz, współtworzony przez La Villa del Cine, opowiada historię trójki dzieci, które pomagają Bolívarowi w walce przeciwko Hiszpanom podczas rewolucji w 1800 roku. Mali bohaterowie to Pilar – Metyska, której ojcem jest Hiszpan, a matka pochodzi z ludności rdzennej, Arturo – wywodzący się z rodziny kreolskiej oraz Tico – syn niewolników. Mają oni do spełnienia misję polegającą na dostarczeniu Bolívarowi sekretu, który pozwoli mu zwyciężyć wojska nieprzyjaciela. Buscarini wyjaśnił, że stworzył postacie dzieci ponieważ młodym odbiorcom trudno byłoby identyfikować się z osobą dorosłego żołnierza.

Film został niedawno zaprezentowany na międzynarodowym festiwalu w Annecy, najważniejszym wydarzeniu świata animacji. W najbliższych miesiącach ma pojawić się także na festiwalach w Palm Springs w Kaliforni i w Busan w Korei Południowej.

Źródło zdjęcia: cultura.elpais.com

Źródła:

http://cultura.elpais.com/cultura/2017/06/17/actualidad/1497653470_031290.html?id_externo_rsoc=FB_CM

http://www.eluniversal.com.mx/articulo/espectaculos/cine/2017/06/12/pequenos-heroes-un-paso-de-gigante-para-la-animacion

http://enpaiszeta.com/tres-pequenos-heroes-ayudaran-simon-bolivar-filme-animado-ninos/

https://www.aporrea.org/tecno/n310303.html

http://vos.lavoz.com.ar/cine/pequenos-heroes-la-animacion-argentina-sobre-simon-bolivar-que-llego-francia

http://telegrafo.com.ar/escenas/9569-pequenos-heroes-la-pelicula-animada-sobre-simon-bolivar

http://ciudadccs.info/cine-aqui-pequenos-heroes-mundo/

http://pequenosheroes3d.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *