Dominikana: noworoczny prezent od rządu Japonii

W piątek, 9 stycznia br., ambasador Japonii w Republice Dominikańskiej Takashi Fuchigami, podczas oficjalnej ceremonii przekazał na ręce szefa administracji prezydenta Danilo Mediny kluczyki do 129 samochodów z napędem hybrydowym. Pojazdy marki Toyota (modele Camry, Prius i Prius C) o łącznej wartości ponad 5 mln dolarów mają trafić do 20 ministerstw oraz instytucji państwowych na mocy Porozumienia o Bezzwrotnej Współpracy Gospodarczej (Acuerdo de Cooperación Económica No Reembolsable), zawartego przez oba rządy w marcu 2014 roku.

Podczas uroczystości przekazania samochodów ambasador Fuchigami wyraził satysfakcję z faktu wzmacniania relacji politycznych, gospodarczych i kulturalnych z Dominikaną oraz podkreślił zalety japońskich samochodów z napędem hybrydowym. Według przedstawicieli dominikańskich władz doposażenie rządowej floty w pojazdy o niskim zużyciu energii i niewielkim wpływie na środowisko naturalne jest potwierdzeniem realizacji Narodowej Strategii Rozwoju – flagowego projektu Ministerstwa Gospodarki, Planowania i Rozwoju.

Japońska darowizna wpisuje się także w obchody Roku Przyjaźni Japonia-SICA (System Integracji Środkowoamerykańskiej), który został ustanowiony z okazji 80. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Japonią a pięcioma państwami Ameryki Środkowej. Republika Dominikany jest pełnoprawnym członkiem tej organizacji od 2013 roku.

Źródła:

http://eldia.com.do/japon-dona-129-vehiculos-hibridos-al-gobierno-dominicano/

http://www.elnuevodiario.com.do/app/article.aspx?id=406376

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *