Czy świnka morska uratuje Afrykę przed głodem?

Czy świnka morska, czyli peruwiański cuy, może pomóc Afryce w walce z głodem? Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, już wkrótce ten pomysł może zostać wcielony w życie. Narodowy Instytut Innowacji w Rolnictwie w Peru poinformował, że państwa afrykańskie wykazują rosnące zainteresowanie peruwiańskimi gryzoniami.

Aby lepiej poznać możliwości, jakie daje hodowla cuya, na lipiec w Afryce zaplanowano dwa spotkania – w Kamerunie oraz Kongo. Zaproszeni z Peru specjaliści mają na nich przedstawić zalety spożywania świnek morskich, podzielić się doświadczeniem w zakresie ich hodowli, a także zaprezentować nowe technologie, wykorzystywane obecnie dla tego celu. Eksperci przekonują, że państwa Afryki nie planują na razie hodowli w celach komercyjnych, a w peruwiańskich świnkach morskich widzą raczej nadzieję na pomoc w walce z głodem i zapewnieniu bezpieczeństwa żywności.

Peru w dziedzinie hodowli świnek morskich wydaje się być niekwestionowanym autorytetem. Z opracowanych w tym kraju technologii hodowli korzystają także Ekwador, Boliwia i Kolumbia.

Źródło:

http://rpp.pe/peru/actualidad/minagri-cuyes-peruanos-combaten-el-hambre-y-desnutricion-en-africa-noticia-956469

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *