Co wspólnego z Chile ma Emma Watson?

19 września br. na trwającym właśnie w Toronto Międzynarodowym Festiwalu Filmowym będzie miała miejsce światowa premiera filmu „Colonia”. Akcję thrillera osadzono w 1973 roku w Chile.

W role główne wcielili się znany niemiecki aktor Daniel Brühl oraz Emma Watson. Film opowiada o parze Niemców, których życie komplikuje się w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez Augusto Pinocheta.

Młoda stewardesa Lena (Watson) przybywa do Santiago, by spotkać się ze swoim chłopakiem Danielem (Brühl), grafikiem działającym na rzecz Salvadora Allende. Po przewrocie Pinocheta rozpoczyna się polowanie na zwolenników obalonego prezydenta. Daniel trafia do tajemniczej komuny o nazwie „Colonia Dignidad”, gdzie zostaje poddany brutalnym torturom i przesłuchaniom. Lena postanawia odszukać ukochanego i przyłącza się do podejrzanej wspólnoty. Nie spodziewa się jednak, że Colonia to w rzeczywistości kryptofaszystowska sekta…

Organizatorzy Festiwalu w Toronto zapewniają, że reżyser filmu Florian Gallenberger zgrabnie manewruje między historią miłosną, dramatem politycznym a mrożącym krew w żyłach thrillerem. Opowiedziana przez zdobywcę Oscara historia jest oparta na faktach. Data polskiej premiery filmu pozostaje nieznana, wiadomo jednak, że w styczniu 2016 roku „Colonia” trafi do niemieckich kin.

Źródło: http://tiff.net/festivals/festival15/specialpresentations/colonia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *