Brazylijski Senat rozważa możliwość legalizacji marihuany

W tylko osiem dni, ponad dwadzieścia tysięcy osób podpisało się pod projektem ustawy legalizującej konopie na terenie Brazylii, która w tym tygodniu trafiła na ręce senatorów w mieście Rio de Janeiro. Według jej postulatów, marihuana miałaby wejść do legalnego obrotu dla celów medycznych, rekreacyjnych oraz przemysłowych.

Propozycja ustawy legalizującej konopie wpłynęła do Senatu za pomocą Internetu, gdzie przez specjalny kanał obywatele mogą wysyłać swoje projekty ustaw oraz sugerować zmiany w obowiązującym prawie. Projekt nowego aktu prawnego miałby regulować domową uprawę rośliny, zarejestrować kluby oraz licencje dla plantatorów, jak również uregulować kwestie sprzedaży.

Wniosek analizowany będzie przez senacką Komisję Praw Człowieka. Jej sprawozdawca, senator Cristovam Buarque zapewnia, że decyzja o tym, czy projekt ma szansę realizacji zostanie podjęta biorąc pod uwagę zarówno stanowisku rządu, jak i obywateli.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/politica-sociedad/politica/senado-brasileno-estudiara-posibilidad-de-proyecto-de-ley-sobre-legalizac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *