Brazylia znosi wizy dla turystów na czas Olimpiady

24 listopada br. prezydent Dilma Rousseff podpisała rozporządzenie, które znosi konieczność posiadania wiz przez wszystkich cudzoziemców przyjeżdżających do Brazylii podczas Igrzysk Olimpijskich.W odróżnieniu od zeszłorocznego Mundialu, w czasie Olimpiady fani nie będą musieli posiadać biletu na zawody sportowe, żeby móc wjechać do Brazylii bez wizy.

Odwiedzający będą mogli przebywać na terytorium kraju przez 90 dni, czyli tyle samo co obywatele krajów Unii Europejskiej i innych 57 państw, którzy obecnie również nie potrzebują wizy turystycznej przez pierwsze 3 miesiące pobytu. Nowe rozporządzenie rządu dotyczy więc m.in. obywateli Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Chin, Indii, większości państw afrykańskich i arabskich.

Czasowe zniesienie obowiązujących przepisów ma na celu przyciągnięcie do Brazylii większej ilości turystów (nawet o 20%) i pobudzenie gospodarki, choć z drugiej strony wzbudza wśród Brazylijczyków obawy dotyczące bezpieczeństwa samej imprezy, szczególnie po ostatnich zamachach terrorystycznych w Paryżu, gdzie jednym z celów ataku był stadion piłkarski.

Zniesienie wiz będzie dotyczyło osób, które przyjadą do Brazylii do 18 września 2016 włącznie, tj. do dnia kiedy zakończą się wszystkie zaplanowane konkurencje. Między 5 a 21 sierpnia w Rio będzie odbywała się Olimpiada, a po dwóch tygodniach przerwy (7-18 września) Igrzyska Paraolimpijskie.

Źródła:

http://oglobo.globo.com/mundo/dilma-sanciona-lei-que-isenta-visto-para-estrangeiros-nas-olimpiadas-18133891

http://g1.globo.com/rio-de-janeiro/olimpiadas/rio2016/noticia/2015/11/dilma-sanciona-lei-que-permite-isentar-visto-de-estrangeiros-nas-olimpiadas.html

http://epoca.globo.com/tempo/noticia/2015/11/dilma-isenta-necessidade-de-visto-para-estrangeiros-durante-olimpiadas.html

3 thoughts on “Brazylia znosi wizy dla turystów na czas Olimpiady”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *