Brazylia, Meksyk i Argentyna w czołówce państw o najwyższym wskaźniku piractwa w Ameryce Łacińskiej

W rankingu na najwyższe użycie nielegalnego sygnału telewizyjnego, niechlubne pierwsze miejsce przypadło Brazylii, za którą uplasowały się kolejno Meksyk oraz Argentyna. Cały region Ameryki Łacińskiej zanotował wykorzystanie nielegalnego sygnału na poziomie 19,3% spośród 63,43 miliona gospodarstw domowych, które posiadają odbiorniki telewizyjne.

W regionie Ameryki Łacińskiej, największy udział przypadł Brazylii z wynikiem 43,1%, Meksykowi na poziomie 23,6% oraz Argentynie z 12,3%. Dalej uplasowały się Kolumbia i Wenezuela, oba z 7% udziału, oraz Peru z wynikiem 4%, które mimo wysokiego poziomu piractwa ma niewielki wskaźnik wynikający z małego zainteresowania w społeczeństwie. Najniższym wykorzystaniem nielegalnego sygnału może pochwalić się natomiast Chile, z wynikiem 2,3% co jest najlepszym rezultatem na kontynencie.

Najczęściej kradziony jest sygnał satelitarny DTH, którego udział w całości kradzionego sygnału wyniósł 74,3%. W całym regionie zanotowano ponad 12,25 miliona gospodarstw domowych używających nielegalnie sygnału, co daje Ameryce Łacińskiej jeden z najwyższych wyników na świecie.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/node/105115

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *