Aplikacja mobilna, która ułatwi podróżowanie po chilijskich parkach narodowych

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cuernos_del_Paine_from_Lake_Peho%C3%A9.jpg

Jeśli planujecie wycieczkę do chilijskich parków narodowych i nie wiecie, od czego zacząć przygotowania. to mamy dla Was świetną wiadomość. Powstała aplikacja mobilna „Parques nacionales de Chile”, która pomoże Wam zaplanować podróż za pomocą telefonu komórkowego.

Aplikacja pozwala na szybki dostęp do najświeższych informacji o 20 chilijskich parkach narodowych. Jej celem jest nie tylko ułatwienie planowania wakacji, lecz także szerzenie wiedzy o zasadach obowiązujących na terenie rezerwatów oraz propagowanie ochrony przyrody.

Poza podstawowymi informacjami o dojeździe, biletach wstępu i godzinach otwarcia, w opisie poszczególnych parków znajdziemy również wybrane atrakcje, listę dostępnych usług, mapę z funkcją GPS, zdjęcia oraz numery alarmowe, pod którymi można uzyskać pomoc. Przed przejściem do opisu konkretnego parku, użytkownicy zostają zapoznani z zasadami obowiązującymi na terenie rezerwatu.

Każdy użytkownik może spersonalizować wyniki wyszukiwania, wybierając interesujące go sposoby spędzania czasu. Korzystający z „Parques nacionales de Chile” mają też możliwość oceny poszczególnych rezerwatów i ich atrakcji, co ma pomóc innym w wyborze odpowiedniego miejsca do odpoczynku.

Aplikacja jest przydatna nie tylko w czasie planowania wyjazdu, ale również w trakcie samej wycieczki. Jest dostępna w trybie offline, co umożliwia korzystanie z niej nawet w najbardziej odległych zakątkach parków narodowych.

„Parques nacionales de Chile” jest wspólną inicjatywą organizacji rządowej SERNATUR, Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju oraz Przedsiębiorstwa Lasów Państwowych CONAF.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie dla systemów iOS i Android. 

źródła:

http://www.biobiochile.cl/noticias/nacional/chile/2017/04/11/nueva-app-para-parques-nacionales-se-alza-como-novedad-para-semana-santa.shtml

https://play.google.com/store/apps/details?id=cl.chihau.parquesnacionalesdechile

https://itunes.apple.com/us/app/parques-nacionales-de-chile/id1190556524?mt=8

http://www.aplicacionparques.cl/

https://www.sernatur.cl/nueva-aplicacion-movil-ayuda-a-planificar-y-disfrutar-este-fin-de-semana-largo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *