Alkoholowy problem kobiet z Dystryktu Federalnego?

Według przeprowadzonych badań, średnie spożycie alkoholu przez kobiety zamieszkujące stolicę Meksyku jest wyższe od średniej krajowej. Czy Dystrykt Federalny zmaga się z poważniejszym problemem alkoholowym niż pozostała część kraju?

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez władze, żeńska część ludności Meksyku pierwszy raz sięga po alkohol średnio w wieku 12,5 roku. Początek spożywania alkoholu prowadzi do zetknięcia się z innymi używkami, od tytoniu do środków psychotropowych.

Rafael Camacho Solís, dyrektor Instytutu Profilaktyki i Leczenia Uzależnień tłumaczy, że bezpieczna ilość alkoholu, którą może przyjąć kobieta wynosi mniej więcej 4 kieliszki wina. Z kolejnymi pojawia się ryzyko nadużycia. Jak wyjaśnił Solís, organizm kobiety reaguje na alkohol inaczej niż organizm mężczyzny. Dodał, że ,,kobieta ma mniejszą masę ciała, mniej mięśni niż mężczyzna, więc cechuje ją mniejsza odporność na alkohol związana z jej metabolizmem”. Wskazał również, że w przeciwieństwie do mężczyzn, u których zwykle toleruje się spożywanie alkoholu, w przypadku kobiet jest to źle widziane i bardzo często dochodzi do stygmatyzacji społecznej.

W 2011 roku w Dystrykcie Federalnym przeprowadzono badania na temat uzależnień. Z rezultatów wynika, że mężczyźni mieszkający w stolicy piją mniej alkoholu niż wynosi średnia krajowa, natomiast spożycie alkoholu przez kobiety jest wyższe niż w całym Meksyku.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/politica-sociedad/mundo/mujeres-en-el-df-beben-mas-que-el-promedio-nacional-en-mexico

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *