Aktorzy znanego serialu mówią „Nie dla Keiko”

Do wyborów prezydenckich w Peru pozostały nieco ponad dwa tygodnie, a kampania z każdym dniem nabiera tempa. Sprzeciw wobec kandydatury Keiko Fujimori wyrażają nie tylko obywatele, ale także artyści, wśród nich 24 aktorów z popularnego serialu „Al fondo hay sitio”.

O burzliwej kampanii wyborczej w Peru pisaliśmy już kilka razy, a każdy dzień przynosi nowe informacje. Obecnie tematem numer jeden jest możliwe usunięcie Keiko Fujimori z listy kandydatów na prezydenta. Gdyby tak się stało, dokonałoby się wielkie polityczne przetasowanie, wszak córka byłego dyktatora Alberto Fujimoriego cieszy się ponad 30-procentowym poparciem i jest niekwestionowaną liderką sondaży.

Tysiące obywateli protestują, usiłując wpłynąć na decyzję JNE, czyli Państwowego Sądu Wyborczego, i domagają się definitywnego wykreślenia Fujimori z wyborów. Zwykłych Peruwiańczyków wspierają także ludzie znani i lubiani. Kilka dni temu, 24 aktorów występujących w „Al fondo hay sitio” opublikowało kolaż zdjęć, na którym każdy z nich trzyma białą kartkę z napisem „#NoaKeiko” („Nie dla Keiko”).

Al-Fondo-hay-sitio-Capitulo-1395-Miercoles-9-de-Diciembre-del-20151

„Al fondo hay sitio” to obecnie najpopularniejszy peruwiański serial, który od 9 sezonów przyciąga przed telewizory milionową widownię. Fakt, że aktorzy w nim występujący włączyli się w dyskusję o prawie Keiko do kandydowania, jest niezwykle ważny głównie ze względu na ich ogólnokrajową rozpoznawalność, głównie wśród peruwiańskiej klasy średniej i niższej.

Jak przyznaje Mónika Sánchez, aktorka która włączyła się w akcję, celem jest nie przekonanie kogokolwiek do zmiany decyzji, tylko wyrażenie własnego zdania, ale nie ulega wątpliwości, że opinia aktorów może być dla niektórych istotna.

Źródła:

http://internacional.elpais.com/internacional/2016/03/22/actualidad/1458608340_427543.html?id_externo_rsoc=FB_CM

http://www.capital.com.pe/2016-03-21-al-fondo-hay-sitio-elenco-se-muestra-en-contra-de-keiko-fujimori-noticia_847823.html

http://larepublica.pe/espectaculos/750189-que-actores-de-al-fondo-hay-sitio-no-participaron-en-campana-contra-de-keiko-fujimori

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *