13. Festiwal Brazylijski w Warszawie

Oddychamy powietrzem z Amazonii. Tworzące ją lasy są płucami całego świata, również Warszawy. Mimo że oddalona o tysiące kilometrów, jest nam z tego powodu bardzo bliska, co chcemy uświadomić warszawiakom.Dlatego w tym roku to Amazonia stała się motywem przewodnim 13. edycji Festiwalu Bom Dia Brasil, który odbędzie się w Warszawie w dniach 10-14.06.2015.

BDBrasil– O Amazonii jako temacie Festiwalu myśleliśmy od kilku lat. W tym roku udało się ten pomysł zrealizować. Zaprosiliśmy też do współpracy wielu znakomitych gości, z czego jesteśmy szczególnie dumni – mówi Paweł Kucharczuk, dyrektor Festiwalu Bom Dia Brasil i prezes Fundacji Macunaima.

Kim są ci goście? Udział w festiwalowej debacie potwierdziła podróżniczka Beata Pawlikowska, która wielokrotnie przemierzała amazońskie tereny. Towarzyszyć jej będą przedstawiciele środowiska akademickiego i fundacji ekologicznych zajmujących się Amazonią.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Festa Brasil z pokazami tańca, muzyką na żywo, wyborami Polish Samba Queen oraz animacjami forró (dla wielbicieli tego tańca przygotowaliśmy też warsztaty – zapisy i więcej informacji: forro.warszawa@gmail.com). Następnie przyjdzie czas na gwiazdę wieczoru – brazylijski zespół The Shy Birds, który brawurowo wykona utwory samby i bossa novy.

Organizatorzy festiwalu nie zapomnieli też o kinomanach. Z myślą o nich przygotowano Filmowy Klub Dyskusyjny oraz projekcje takich filmów, jak dokument o zrównoważonym wykorzystaniu zasobów leśnych brazylijskiej Amazonii „Amazônia Eterna” czy przejmujący dramat o społeczności Indian w Mato Grosso do Sul „Terra Vermelha”.

Ostatni dzień Festiwalu to wspólna zabawa dzieci i dorosłych, czyli brazylijskie popołudnie na Żoliborzu. Najmłodsi będą bawić się podczas animacji, konkursów i pokazu filmu „Amazonia. Przygody małpki Sai”. Będzie też można spróbować brazylijskich przysmaków i aromatycznej kawy, podziwiać pokazy Capoeiry i zjawiskowych tancerek rewii As Belezas do Brasil, wziąć udział w animacji Zumba Brasil, a także poczuć się jak na karnawale w Rio podczas koncertów muzyki brazylijskiej.

Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny na stronie: http://brasil.com.pl Zapraszamy!
Wydarzenia na Facebooku:
Cały Festiwal
Festa Brasil

Artykuł został przygotowany przez organizatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *