Wystartowała Copa America 2015!

Dziś w nocy z 11/12 czerwca br. wystartowała kolejna, 44. edycja turnieju organizowanego przez południowoamerykańską federację piłkarską (CONMEBOL). Gospodarzem turnieju jest Chile, a tytułu bronił będzie Urugwaj. W tegorocznej edycji Copa America udział bierze 12 zespołów (10 członków CONMEBOL – Argentyna, Chile, Boliwia, Brazylia, Urugwaj, Paragwaj, Peru, Wenezuela, Ekwador i Kolumbia oraz dwa zespoły zaproszone do tych rozgrywek (Meksyk i Jamajka).

Zespoły podzielono na trzy grupy po cztery zespoły.

W grupie A zagrają: Chile, Boliwia, Ekwador, Meksyk.

W grupie B zagrają: Argentyna, Jamajka, Paragwaj, Urugwaj.

W grupie C zagrają: Brazylia, Kolumbia, Peru, Wenezuela.

Do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Pierwszy mecz odbył się dziś o 1:30 w nocy czasu polskiego. W meczu otwarcia gospodarze turnieju – Chile, pokonali Ekwador 2:0. Bramki zdobyli: w 65′ Arturo Vidal (z rzutu karnego) oraz w 84′ Eduardo Vargas.

Kolejny mecz już dziś w nocy. 13 czerwca br. o godz. 1:30 czasu polskiego Meksyk zagra z Boliwią. Dalsze transmisje można sprawdzić tutaj.

Za faworyta turnieju uznaje się drużynę Neymara – Brazylię, która jest głodna sukcesów po klęsce na mundialu w 2014 roku. Jednak zespoły Lionela Messiego – Argentyna, Luisa Suáreza – Urugwaj czy Jamesa Rodrígueza – Kolumbia, tanio skóry nie sprzedadzą. Bratobójcze pojedynki pomiędzy tercetem MNS (Messi, Neymar, Suarez) z FC Barcelony, do których może dojść podczas Copa America 2015 w Chile, zapowiadają się bardzo ciekawie. Zachęcamy do śledzenia naszych kolejnych newsów dotyczących tego wydarzenia!

Źródła:

http://sport.tvp.pl/20393572/copa-america-2015-sprawdz-plan-transmisji

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/copa-america/copa-america-2015-chile-pokonalo-na-inauguracje-ekwador/k58hc7

http://www.ca2015.com/en

http://www.sport.pl/pilka/56,82408,18100406,Copa_America_2015__Nie_tylko_Messi_i_Neymar__czyli.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *