Wenezuela: Whatsapp rusza na pomoc wyborcom

Wenezuelczycy będą mogli skorzystać z popularnego komunikatora w celu skonsultowania wszelkich wątpliwości związanych z wyborami.

W jakich godzinach można głosować? Kiedy głos jest nieważny? To tylko niektóre z pytań, jakie będą mogli jutro zadać Wenezuelczycy za pomocą whatsappa. Taka forma komunikacji ma pomóc w rozwiązaniu problemów i usprawnić przebieg wyborów. Co więcej, za pośrednictwem czatu będzie można zgłosić wszelkie naruszenia prawa.

To jednak nie wszystko. Niektóre instytucje stworzyły własne aplikacje, za pomocą których Wenezuelczycy będą mogli informować o przebiegu wyborów. Instituto de Prensa y Sociedad będzie przyjmował uwagi dotyczące wyborów przy użyciu platformy o nazwie El Guchimán Electoral. Innym przykładem instytucji jest Espacio Público, które zainicjowało akcję o nazwie „Głosuję i zgłaszam” (Yo voto y denuncio). Poprzez użycie w wiadomościach hashtaga #yovotoydenuncio, Wenezuelczycy będą mogli informować o niepokojących zdarzeniach podczas wyborów.

Również w odległym od Caracas Miami, organizacja pozarządowa o nazwie Venezuela Awareness Foundation stworzyła specjalny adres mailowy, na który wyborcy będą mogli zgłaszać swoje wątpliwości.

Wszystkie aplikacje mają za zadanie zapewnić spokojny i demokratyczny przebieg  wyborów. Czy aplikacjom uda się więc to, czego nie osiągnięto przez ostatnie 16 lat? Nadzieje pokładane w elektronicznym systemie są wprost proporcjonalne do emocji, jakie będą towarzyszyć jutro wszystkim Wenezuelczykom.

Źródła:

http://www.producto.com.ve/pro/especiales/vota-y-denuncia-las-parlamentarias-2015

http://noticiaaldia.com/2015/11/agreganos-al-whatsapp-y-aclara-todas-tus-dudas-sobre-el-proceso-electoral/

http://caraotadigital.net/irregularidades-el-6d-no-te-lo-calles-yovotoydenuncio-te-ayudara-de-esta-manera-galeria/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *