Wenezuela i Urugwaj: memorandum o bezpieczeństwie

W piątkowe popołudnie przedstawiciele Urugwaju i Wenezueli podpisali pakiet porozumień, dotyczących bezpieczeństwa ludzkiego, stworzenia wspólnych sił policyjnych i programu “Gran Misión A Toda Vida Venezuela”. Według ministra spraw wewnętrznych Wenezueli, Miguela Rodrígueza Torresa, umowy mają m.in. wzmocnić wspólną walkę z przemytem narkotyków i innymi przestępstwami.

Torres zauważył także, że dzięki porozumieniom dojdzie do zbliżenia obu narodów i lepszej wymiany informacji, ekspertów, publikacji, doświadczeń i raportów co do postępów wdrożonych programów.

Urugwaj reprezentował minister spraw wewnętrznych, Eduardo Bonami. Według niego, walka z przestępczością w obu krajach nie będzie prosta, zatem należy zmodernizować mechanizmy prewencji i zwalczania karteli narkotykowych oraz innych grup przestępczych.

Jednym z założeń wspólnej polityki bezpieczeństwa ma być Zintegrowany System Monitorowania i Pomocy (SIMA), który będzie składał się z 40 jednostek zarządzania i kontroli w 16 miastach wenezuelskich. Poza tym ma dojść do wymiany informacji w sferze technologicznej i metodologicznej pomiędzy organami ścigania Wenezueli i Urugwaju.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/politica-sociedad/politica/venezuela-y-uruguay-suscriben-acuerdos-en-materia-de-seguridad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *