W Acapulco zamordowano kolejnego meksykańskiego polityka

ZaragozaW niedzielę, około 9:00, Bruliano Zaragoza, sekretarz generalny Partii Akcji Narodowej (PAN) został zamordowany w hotelu „el Mirador” w Acapulco. Niezidentyfikowani napastnicy, oddali do niego trzy strzały w hotelowej restauracji. Powód zamachu pozostaje nieznany.

Gabriel Gómez Michel. Źródło: http://periodicocorreo.com.mx
Gabriel Gómez Michel.
Źródło: http://periodicocorreo.com.mx

Prokuratura generalna wszczęła śledztwo w tej sprawie, natomiast lider PAN, Gustavo Madero Muñoz, przekazał rodzinie zamordowanego wyrazy współczucia i wezwał do podjęcia koniecznych kroków do zidentyfikowania sprawców.

Zaragoza nie jest jedynym politykiem, który został zamordowany w ostatnich dniach. W poniedziałkowy wieczór w stanie Jalisco, furgonetka, którą podróżował poseł z Partii Rewolucyjno-Instytucionalnej (PRI), Gabriel Gómez Michel, została zatrzymana i przechwycona przez konwój co najmniej 6 samochodów. Porwany został także jego asystent Heriberto Nuñez Ramos. Cała akcja trwała około minuty i została zarejestrowana przez uliczne kamery. Osiem godzin później, furgonetka, a w niej zwęglone ciała posła i jego asystenta, została znaleziona w sąsiednim stanie Zacatecas. Śledztwo przejęła Prokuratura Generalna. O zabójstwo podejrzewa się grupy przestępcze ze stanu Jalisco, takie jak Cartel Jalisco Nueva Generación.

Tusia Nowak

Źródła:
http://www.bbc.co.uk/mundo/ultimas_noticias/2014/09/140928_ultnot_mexico_matan_politico_pan_acapulco_jgc

http://www.eldiariony.com/muerte-secuestro-asesinato-diputado-federal-priista-gabriel-gomez-michel-cartel-nueva-generacion-crimen-organizado-narcotrafico-jalisco-mexico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *