Świat poznał pierwszą latynoską księżniczkę Disneya

Nazywa się Elena de Avalor i ma szesnaście lat. Jest śliczna, inteligentna i bardzo pewna siebie. Ma duże poczucie humoru i nie brak jej odwagi, szczególnie wtedy, gdy musi występować w obronie najbliższych: siostry Isabel, dziadka Tito i babci Cici. Elena jest następczynią tronu Avalor i aby powrócić do domu, odnaleźć rodzinę i zasiąść na tronie, będzie musiała pokonać wiele przeszkód.

princesa_latina-princesa_disney-Elena_of_Avalor-Elena_de_Avalor_MILIMA20150129_0368_30

O kim mowa? O nowej księżniczce Disneya, która została zaprezentowana w ubiegłym tygodniu przez Nancy Kanter, wiceprezes Disney Junior Worldwide. Tym samym Elena będzie pierwszą latynoską w gronie księżniczek Disneya, w którym znajdują się m.in. Bella, Aurora czy Jasmina. Według kierownictwa Disneya dzięki postaci Eleny dzieci poznają fascynujące historie związane z kulturą i tradycjami Ameryki Łacińskiej, a latynoskie dzieci odnajdą w nich część swojego dziedzictwa.

Elena de Avalor spotkała się z ciepłym przyjęciem latynoamerykańskich mediów, które uprzednio silnie krytykowały postać Księżniczki Zosi, wcześniej lansowanej na latynoską księżniczkę. Problem polega na tym, że Zosia… ma rude włosy, jasną skórę i wielkie niebieskie oczy. Tłumaczenia Disneya nie zostały przyjęte i presja na zaprezentowanie “prawdziwej” latynoski była duża.

041ba2445c9f327d879b3c3847e9abe7e7a116f5

Debiut Eleny na szklanych ekranach odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach. Pojawi się ona po raz pierwszy w jednym z odcinków “Sofia the First” (“Jej Wysokość Zosia”), tego samego serialu, który spotkał się z tak dużą krytyką środowisk latynoskich. Natomiast od 2016 roku będzie miała swój własny serial, który ukaże się w 154 krajach i będzie przetłumaczony na 25 języków.

Źródła:

http://www.bbc.co.uk/mundo/ultimas_noticias/2015/01/150129_disney_princesa_latina

http://elcomercio.pe/tvmas/series/elena-of-avalor-ella-primera-princesa-latina-disney

http://www.elmundo.es/elmundo/2012/10/24/cultura/1351032930.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *