Santiago de Chile, São Paulo i Meksyk najatrakcyjniejszymi miastami do inwestowania

W najnowszym rankingu najatrakcyjniejszych miast do inwestowania na pierwszych miejscach znalazły się: Santiago de Chile, São Paulo i Meksyk. Zestawienie zostało przygotowane przez specjalistów z Universidad del Rosario w Bogocie i chilijską firmę Inteligencia de Negocios, a w rankingu uwzględniono 51 obszarów metropolitalnych regionu.

Przy tworzeniu zestawienia przeanalizowano takie czynniki jak: wysokość PKB, liczba ludności, ilość międzynarodowych korporacji oraz udogodnienia dla mieszkańców poszczególnych miast.

Stolica Chile, uzyskując 97,1 punktu w 100-punktowej skali, już drugi raz z rzędu uplasowała się na pierwszym miejscu. Kolejne w rankingu São Paulo i miasto Meksyk zdobyły odpowiednio 93 i 86,4 punktów. Na dalszych pozycjach znalazły się Bogota z wynikiem 84,2 oraz Lima z 83,2 punktu.

Skład pierwszej piątki nie uległ zmianie w porównaniu do zeszłego roku. Na uwagę zasługuje jednak awans Bogoty na czwartą pozycję, zajmowaną do tej pory przez stolicę Peru.

Według specjalistów pierwsze miejsce Santiago de Chile w rankingu wynika z szerokiego dostępu do zagranicznych rynków oraz stabilnego klimatu makroekonomicznego w kraju. Atutem São Paulo jest natomiast wielkość rynku, ciągły wzrost gospodarczy oraz obecność korporacji międzynarodowych.

W pierwszej dziesiątce zestawienia obok takich miast jak Monterrey (74 pkt.), Panama (71,4 pkt.), Buenos Aires (69,6 pkt.) czy Rio de Janeiro (68,4 pkt.) po raz pierwszy znalazło się też kolumbijskie Medellín z wynikiem 67,6 punktów.

Trzy ostatnie pozycje w rankingu zajmują miasta Wenezueli: Valencia (26,8 pkt.), Maracaibo (28,2 pkt.) i Caracas (37,2 pkt.).

Źródło: http://americaeconomia.com/economia-mercados/finanzas/santiago-sao-paulo-y-ciudad-de-mexico-son-las-mas-atractivas-para-inverti

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *