San Juan, Montevideo i Buenos Aires – najlepsze latynoamerykańskie miasta do życia dla emigrantów

Od niedawna dostępny jest w sieci najnowszy ranking miast o najwyższej jakości życia dla emigrantów. W zestawieniu znalazło się 230 ośrodków miejskich uznanych za najbardziej atrakcyjne dla pracujących w międzynarodowym środowisku profesjonalistów.

W rankingu po raz kolejny zwyciężył Wiedeń, a odpowiednio na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Zurych i Auckland. Wśród ośrodków z najwyższymi pozycjami dominują miasta znajdujące się w krajach niemieckojęzycznych, skandynawskich oraz w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.

Przy tworzeniu listy brane były pod uwagę takie czynniki, jak: klimat, opieka zdrowotna, sytuacja polityczna, przestępczość czy łatwość nawiązywania i utrzymywania kontaktów.

W zestawieniu nie zabrakło akcentów latynoamerykańskich. Najlepiej ocenione miasta w regionie to stolica Portoryko San Juan (72.), Montevideo (78.) i Buenos Aires (91.). W pierwszej setce znalazły się również Santiago de Chile (93.) i Panama City (95.). Na dalszych pozycjach w rankingu uplasowały się: kostarykańskie San José (106.), Brasilia (107.), Monterrey (109.), Asunción (114.), Rio de Janeiro (119.), Sao Paulo (120.), Lima (124.), miasto Meksyk (126.), Manaus (127.), Quito (129.), Bogota (131.), Santo Domingo (135.) i Gwatemala (150.). Z miast latynoamerykańskich zestawienie zamykają natomiast: La Paz (156.), San Salvador (172.), Managua (173.), Caracas (179.), Tegucigalpa (184.) i Hawana (193.).

W rankingu wyróżniono również kilka miast, które mają potencjał stać się światowymi centrami biznesu. W tej grupie znalazł się już tylko jeden reprezentant Ameryki Łacińskiej – brazylijskie Manaus.

Na liście figurują również dwa miasta z Polski – Warszawa zajęła 79., a Wrocław 100. pozycję.

Pełny ranking dostępny jest na stronie http://www.imercer.com/content/quality-of-living.aspx

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *