Samsung planuje inwestycje w Hondurasie

Przewidywana suma zainwestowanych przez Samsung pieniędzy to ponad 295 milionów dolarów. Międzynarodową korporację do Hondurasu przyciągnęła przyjazna inwestorom polityka tego środkowoamerykańskiego kraju.

Samsung planuje rozpocząć działania na terenie Hondurasu w 2015 roku. Jak zapewnia Chang Ng, regionalny przedstawiciel firmy w Panamie, realizowane projekty będą związane z technologią, energią odnawialną oraz infrastrukturą społeczną. Przedsiębiorstwo rozważa także budowę tamy w Tegucigalpie. Chang zaznacza również, iż wspomniane inwestycje pomogą Samsungowi trwale zakorzenić się na terenie Hondurasu.

W konstrukcję tamy firma zainwestować może nawet do 200 milionów dolarów. Międzynarodowy gigant planuje też wziąć udział w przetargu na budowę szpitala w Choluteca, która miałaby kosztować 35 milionów dolarów. Ponadto wśród pomysłów inwestycyjnych znalazło się również wytwarzanie energii odnawialnej w trudno dostępnych regionach Hondurasu, do których nie dociera energia elektryczna.

Juan Carlom Sikaffy, członek Krajowej Rady Inwestycyjnej (CNI), ogłosił, iż władze prowadzą z firmą rozmowy dotyczące realizacji owych projektów. Jak poinformował, „trzy miesiące temu odwiedził nas przedstawiciel Samsunga na skalę światową i rozmawiał z prezydentem (Juanem Orlando Hernándezem – przyp. aut.). Ten rodzaj inwestycji budzi zaufanie wśród innych dużych przedsiębiorstw zainteresowanych inwestowaniem tutaj”.

Źródło: http://www.laprensa.hn/economia/775257-410/samsung-quiere-invertir-mas-de-295-millones-en-honduras

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *