Raúl Castro proponuje państwom CARICOM zniesienie ceł

Raúl Castro opowiedział się za „rewizją i aktualizacją” umowy o współpracy i handlu między Kubą a krajami Karaibskiej Wspólnoty i Wspólnego Rynku (CARICOM). Miałaby ona polegać na pełnym zniesieniu ceł na 300 produktów.

Castro ogłosił to 8 grudnia w Hawanie podczas V Szczytu Kuba-CARICOM, na którym pojawiły się głowy wszystkich państw członkowskich tej organizacji. Chociaż stwierdził, że prowadzone są już w tej sprawie negocjacje, nie określił jednoznacznie, czy podpisanie odpowiedniego porozumienia nastąpi już na tym szczycie.

Raúl Castro zaapelował także o współpracę w innych obszarach wspólnego zainteresowania, takich jak zmiany klimatyczne, służba zdrowia czy edukacja. Zaproponował utworzenie w ciągu trzech lat dwóch regionalnych centrów edukacyjnych – Szkoły Artystycznej z siedzibą na Jamajce oraz szkoły dla dzieci i młodzieży ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi w Gujanie.

CARICOM została utworzona w 1973 roku. Pierwszy szczyt Kuba-CARICOM odbył się w 2002 roku. Od tego czasu podobne szczyty odbywają się co trzy lata 8 grudnia.

Źródło: http://americaeconomia.com/economia-mercados/comercio/raul-castro-aboga-por-un-arancel-cero-para-el-comercio-entre-naciones-del

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *