Przywódczyni FARC zatrzymana w Gwatemali

Foto: elespectador.com
Foto: elespectador.com

W minioną niedzielę w mieście Gwatemala została zatrzymana przez siły bezpieczeństwa Gwatemali oraz międzynarodową policję Interpol Sonia Cruz Quinceño, 47-letnia kolumbijska przywódczyni 36. Frontu FARC.

Według danych Krajowej Policji Cywilnej kobieta o przydomku La Mona (Blondyna), oprócz powiązań z FARC, współpracowała również z międzynarodowymi kartelami narkotykowymi z Meksyku, takimi jak Los Zetas, los Caballeros Templarios i Sinaloa. Znana też była z kontaktów z grupą kryminalną znaną jako Los Urabeños.

Poszukiwana była za przestępstwo przemytu narkotyków i broni, prania brudnych pieniędzy i innych. Rozkaz zatrzymania Kolumbijki został wydany przez sąd federalny stanu Virginia w Stanach Zjednoczonych, który to domaga się jej ekstradycji.

Razem z Cruz Quinceño został zatrzymany mężczyzna, którego do tej pory nie udało się zidentyfikować, a który może być mężem zatrzymanej, także pochodzenia kolumbijskiego. W przeciągu kilku godzin przywódczyni FARC zostanie oddana do dyspozycji sędziego karnego z Gwatemali, który zadecyduje o jej ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

Źródło: http://www.elespectador.com/noticias/judicial/detienen-guatemala-cabecilla-de-farc-articulo-475427

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *