Przepaść zarobkowa w Boliwii

Według ONZ boliwijscy mężczyźni zarabiają o 47% więcej niż kobiety z porównywalnym wykształceniem i przygotowaniem zawodowym.

Przedstawiciele programu ONZ Kobiety wydali ten komunikat w związku z mającym miejsce 28 stycznia spotkaniem z przedsiębiorcami boliwijskimi. Rozmowy dotyczyły inwestycji na rzecz równości płci. Prywatne przedsiębiorstwa mogą bowiem w sposób istotny przyczynić się do zwiększenia równości poprzez odpowiednie kształtowanie modelu zarządzania czy też tworzenie programów odpowiedzialności społecznej.

Przepaść zarobkowa pozostaje problemem na całym świecie. Szacuje się, że w skali globalnej kobiety zarabiają za tę samą pracę o 24% mniej niż mężczyźni. W Ameryce Łacińskiej różnica ta wynosi 19%. Problemem pozostaje także niski udział kobiet w procesach decyzyjnych.

Na spotkaniu z boliwijskimi przedsiębiorcami, zorganizowanym w Santa Cruz, reprezentanci ONZ Kobiety zaprezentowali zaproszonym gościom wybrane projekty związane z równością płci. Wśród planowanych inicjatyw znalazła się kampania „HeForShe”, której celem jest włączenie mężczyzn w walkę z przemocą wobec kobiet i nierównościami.

Źródło:

http://www.elnuevoherald.com/noticias/mundo/america-latina/article57127163.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *