Przedstawiciele MFW w Nikaragui

5 maja do Managui przybyła delegacja Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Przedstawiciele MFW mają dokonać ewaluacji gospodarki kraju oraz udzielić pomocy technicznej.

We wrześniu ubiegłego roku MFW dało gwarancję gospodarce Nikaragui, dzięki której kraj mógł obejść się bez programu finansowego MFW. Następnie doszło do zawarcia porozumienia między MFW a Nikaraguą, które czyniło organizację „zaufanym doradcą” kraju do spraw makroekonomicznych. To właśnie w wyniku tego porozumienia w Nikaragui pojawiają się okresowo delegacje MFW służące wsparciem technicznym. Umowa jest ważna do września bieżącego roku.

Prezes Banku Centralnego Nikaragui Ovidio Reyes oświadczył, że jego kraj potrzebuje rozwoju własnych możliwości ekonomicznych i ewaluacja MFW ma w tym pomóc. Wskazał również na potrzebę zmniejszenia zależności gospodarki od dolara amerykańskiego.

PKB Nikaragui wzrósł o 4,6% w 2013 roku i o 5,2% w 2012 roku. Prognozuje się, że pod koniec 2014 roku Nikaragua odnotuje wzrost gospodarczy rzędu 4,5% – 5%.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/economia-mercados/finanzas/mision-del-fmi-evaluara-la-economia-de-nicaragua

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *