Portoryko odzyskało płynność finansową

Na ostatniej konferencji prasowej gubernator Portoryko Alejandro García Padilla ogłosił, że dzięki skutecznym działaniom makroekonomicznym udało się uzyskać całkowitą płynność finansową państwa. Środki zgromadzone w Banco Gubernamental de Fomento mają wystarczyć aż do czerwca przyszłego roku.

Jest to bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza, że Portoryko jest pod stałą presją agencji ratingowych, które z uwagi na długi państwa grożą obniżeniem oceny kraju.

Aby podkreślić to, w jakim stanie była gospodarka kiedy przejmował urząd oraz udowodnić pozytywne skutki swojej polityki, Padilla zaznaczył, że spółka Moody’s obniżyła rating Portoryko na miesiąc przed wybraniem go na gubernatora.

Padilla powiedział również, że teraz jego głównym zadaniem jest pomóc odzyskać bankom utracone zaufanie oraz zająć się tworzeniem nowych miejsc pracy. Odniósł się tym samym do pomysłu przedstawionego w Kongresie przez przedstawiciela wyspy, Pedro Pierluisiego, aby Portoryko, podobnie jak inne stany, zaproponowało współpracę Boeingowi. Takie porozumienie oznaczałoby rozpoczęcie produkcji nowego samolotu 777X na wyspie i stworzenie dziesiątek tysięcy miejsc pracy, tak bardzo potrzebnych lokalnej gospodarce.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/node/106261

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *