Ponad 50 brazylijskich miast rezygnuje z organizacji Karnawału

Karnawał jest najważniejszym corocznym wydarzeniem w Brazylii, jednak w tym roku wiele miast zrezygnowało z jego organizacji lub znacznie zmniejszyło budżet na nią przeznaczony, głównie ze względu na kryzys finansowy kraju.

Sytuacja dotyczy ponad pięćdziesięciu miast z dziewięciu różnych stanów Brazylii. Część miast w stanach Goias, Minas Gerais, Paraiba, Rio de Janeiro, Rio Grande do Norte, Rondonia i Tocantins ogłosiła, że ze względów finansowych nie może sobie pozwolić na zorganizowanie tegorocznego karnawału i przeznaczy tę kwotę na wywiązanie się z innych zobowiązań finansowych.

Wiele miast ze stanu Sao Paulo zrezygnowało z organizacji Karnawału ze względu na epidemię dengi, choroby przenoszonej przez komary. Pieniądze, które miały zostać przeznaczone na wydarzenie, zostaną wykorzystane na walkę z chorobą. Niektóre miasta postanowiły z kolei przeznaczyć je na naprawę zniszczeń spowodowanych przez obfite deszcze w styczniu.

Pozostałe miasta organizują wydarzenie, jednak również wśród nich widać efekty kryzysu finansowego, który skutkuje znacznym zmniejszeniem budżetu przeznaczonego na Karnawał, na przykład Belo Horizonte zmniejszy budżet o 2 miliony reali (ok. pół miliona euro), a w przypadku Recife, stolicy Pernambuco, ta kwota sięgnie 10 milionów reali (ok. 2,5 miliona euro).

Źródła:

http://diariodigital.sapo.pt/news.asp?id_news=808416

http://www.dn.pt/mundo/interior/crise-chuva-e-fengue-obrigam-48-cidades-a-cancelar-o-carnaval-4996098.html

http://www.americaeconomia.com/economia-mercados/comercio/48-ciudades-brasilenas-cancelan-su-carnaval-por-crisis-economica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *