Policja i wojsko na Dominikanie zamieszane w przestępczość zorganizowaną?

Jeden z najwyższych rangą prokuratorów z Dominikany stwierdził, że wojsko i policja tego kraju są zamieszane w 90% aktów przestępczości zorganizowanej występujących w tym kraju.

Yeni Berenice Reynoso, szef dystryktu centralnego (ze stolicą kraju, Santo Domingo), informuje, że policja i wojsko mają udział w wielu aktach przestępczości zorganizowanej na Dominikanie. Głównymi z nich są: handel narkotykami, zabójstwa na zlecenie i korupcja, donosi El Diario.

Jego zarzut pojawił się dzień po tym, jak Narodowa Komisja Kontroli Narkotykowej (DNCD) przejęła 450 kg niezidentyfikowanego białego proszku – prawdopodobnie kokainy lub heroiny – podczas kontroli jednego z przylotów z Wenezueli. W wyniku zajścia aresztowano czterech wojskowych.

Na Twitterze ten sam prokurator przytacza informację, że pomiędzy czerwcem 2013 r., a marcem 2014 r. 3000 funkcjonariuszy policji zostało wydalonych ze służby z powodów dyscyplinarnych. 12 marca br. ten sam prokurator poinformował o wszczęciu śledztwa wobec 25 wojskowych pod zarzutem uczestnictwa w przekręcie finansowym na szkodę jednego z banków.

Niestety nie podano, w jaki sposób prokurator wyliczył aż 90-procentowy udział policjantów i wojskowych w przestępczości zorganizowanej. Faktem jednak jest, że w styczniu br. szef antynarkotykowej policji Dominikany (DICAN) i kilkunastu młodszych stopniem funkcjonariuszy zostało oskarżonych o kradzież 1200 kg kokainy.

Źródło: http://www.insightcrime.org/news-briefs/90-percent-police-organized-crime-dominican-republic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *