Nowa powieść Vargasa Llosy

Portret Peru lat 90. – tak w skrócie zapowiadana jest najnowsza powieść noblisty Maria Vargasa Llosy, która ma się ukazać już 3 marca. Książka równocześnie trafi do księgarń w Ameryce Łacińskiej, Hiszpanii oraz USA, a jej wydanie zbiegnie się w czasie z obchodami 80. urodzin pisarza.

Akcja powieści ma mieć miejsce w limeńskiej dzielnicy Barrios Altos i zaczyna się w momencie, gdy jeden z dziennikarzy publikuje na łamach prasy brukowej kompromitujące zdjęcia szanowanego inżyniera. Najważniejszym bohaterem książki ma być jednak rzeczywistość w Peru za rządów Alberta Fujimoriego: świat korupcji, pism poszukujących taniej sensacji i strachu przed terrorystami ze Świetlistego Szlaku.

Fakt, że autor postanowił przypomnieć czasy Fujimoriego na miesiąc przed wyborami prezydenckimi w Peru wydaje się nieprzypadkowy. Liderką sondaży pozostaje bowiem córka przebywającego w więzieniu byłego prezydenta, Keiko Fujimori. Warto też przypomnieć, że konkurentem Fujimoriego w drugiej turze wyborów prezydenckich w 1990 roku był sam Vargas Llosa.

Źródła:
http://www.peruthisweek.com/news-mario-vargas-llosa-releases-new-book-five-corners-108714
http://www.abc.es/cultura/libros/20151023/abci-nueva-novela-vargas-llosa-201510231147.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *