Najpiękniejsza plaża na świecie znajduje się w Ameryce Łacińskiej!

Popularny portal podróżniczy Tripadvisor opublikował listę 25 najpiękniejszych plaż na świecie. Na pierwszym miejscu znalazła się brazylijska Baia do Sancho.

W rankingu umieszczono rajskie zakątki z różnych części świata, jednak to Iberoameryka wyróżnia się liczbą spektakularnych plaż. Na liście widnieje bowiem aż osiem plaż położonych w tym regionie. Zaszczytne pierwsze miejsce zajmuje wspomniana Baia do Sancho, która znajduje się na wyspie Fernando de Noronha, w północno-wschodniej części Brazylii. Na drugiej pozycji uplasowała się Grace Bay, plaża położona na obszarze Turks i Caicos, terytorium zależnego Wielkiej Brytanii, na północ od Haiti.

Prócz wspomnianych miejsc, w rankingu widnieją ponadto: kubańska Playa Paraíso, portorykańska Playa Flamenco, położona w Hondurasie West Bay Beach, wenezuelska Cayo de Agua, kostarykańska Playa Manuel Antonio, kolejna Playa Paraíso, tym razem meksykańska, i wreszcie Eagle Beach, która znajduje się na Arubie.

Kompletna lista wraz ze zdjęciami znajduje się na tej stronie.

Źródło: http://www.economiahoy.mx/actualidad-eAm-mexico/noticias/6490225/02/15/La-mejor-playa-del-mundo-esta-en-Latinoamerica.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *