Najlepszy hotel na świecie? W Meksyku!

W majańskiej dżungli na półwyspie Jukatan, pół godziny drogi od miasta Merida, znajduje się najlepszy hotel na świecie. Takie miano zostało przyznane resortowi Chablé przez Międzynarodową Unię Architektów. Prix Versailles to nagroda przyznawana co roku budynkom o przeznaczeniu komercyjnym, takim jak hotele, restauracje lub butiki. Wyróżnienie nadawane w paryskiej siedzibie UNESCO przyznaje się jednak nie za usługi i serwis hotelowy, ale za architekturę i wystrój miejsca.

Chablé Resort został zauważony ze względu na swą unikalną syntezę nowoczesnej architektury z akcentami lokalnej kultury. Zwieńczeniem współpracy z lokalnymi artystami jest SPA urządzone w naturalnej studni (cenote), w której już od czasów kultury Majów odbywały się rytuały oczyszczania. Hotel to domki rozmieszczone na powierzchni 750 akrów, otoczone bujną roślinnością typową dla półwyspu jukatańskiego. Warto dodać, że szefem kuchni w hotelu jest Jorge Vallejo. Jego restauracja mieszcząca się w mieście Meksyk znajduje się na 12. miejscu w rankingu „50 Najlepszych Restauracji na Świecie”. Ceny w hotelu zaczynają się od 1500 dolarów amerykańskich za nocleg, niestety – bez śniadania.

Wśród wyróżnionych podczas gali znalazł się także inny meksykański hotel, Mar Adentro, znajdujący się w San José del Cabo, który został doceniony za architekturę.

Źródła:

http://internacional.elpais.com/internacional/2017/05/25/america/1495677735_518299.html

http://www.cntraveller.com/spa-reviews/chable-resort-yucatan-mexico

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *