Meksykańska wersja hiszpańskiego najweselszym językiem świata

Według badania przeprowadzonego w USA przez Instytut Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS) meksykańska wersja hiszpańskiego jest “najweselszym” językiem świata.

Specjaliści poddali analizie oraz zbadali częstotliwość występowania 100 tysięcy słów pojawiających się w publikacjach dostępnych na Google Books, Twitterze, portalu The New York Times i Google Web Crawl oraz w treści napisów do filmów i tekstów piosenek. W badaniu wzięto pod uwagę 10 języków: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, portugalski (wersja brazylijska), koreański, chiński (pismo uproszczone), rosyjski, indonezyjski i arabski.

Z przeprowadzonych obserwacji wynika, że najwięcej pozytywnych słów użyto właśnie w publikacjach meksykańskich. Na drugiej pozycji w owej klasyfikacji uplasował się portugalski z Brazylii, natomiast ostatnie miejsca przypadły chińskiemu, koreańskiemu i angielskiemu.

Ranking amerykańskich naukowców oparty został o opublikowany w 1969 roku dokument “Pollyanna Hypothesis”, którego celem było zbadanie tendencji do myślenia o rzeczach przyjemnych i według którego słowa pozytywne są częściej używane, bardziej znaczące i łatwiejsze do nauczenia.

Źródło: http://mexico.cnn.com/salud/2015/02/19/el-espanol-de-mexico-el-lenguaje-mas-feliz-del-mundo-segun-un-estudio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *