Massa z pierwszym podium w tym sezonie

Felipe Massa w końcu przełamał niemoc w Formule 1. W ósmym wyścigu tego sezonu, GP Austrii, zajął trzecie miejsce. Wyścig rozgrywano 21 czerwca br. na torze Red Bull Ring w miejscowości Spielberg bei Knittelfeld w Austrii. Po przejechaniu 71 okrążeń wyłoniono zwycięzców wyścigu. Wśród nich na najniższym stopniu podium stanął Brazylijczyk Felipe Massa z teamu Williams.

Pozostali kierowcy z Ameryki Łacińskiej spisali się przeciętnie. Oprócz Massy punktowali: Wenezuelczyk Pastor Maldonado, który drugi raz z rzędu zajął siódme miejsce, i Meksykanin Sergio Pérez, który zajął dziewiąte miejsce. Poza tym startował również Brazylijczyk Felipe Nasr, który zajął jedenaste miejsce.

Jak widać, słowa Massy przed tym wyścigiem nie były rzucane na wiatr. Zawodnikowi w końcu udało się zająć miejsce na podium.