Machu Picchu: zwiedzanie w dwóch turach?

Ministerstwo Kultury planuje wprowadzić kolejne ograniczenia dotyczące zwiedzania najsłynniejszej atrakcji turystycznej Peru. Już niedługo będzie można oglądać Machu Picchu w dwóch turach: porannej i popołudniowej.

Wiceminister kultury Peru Luis Jaime Castillo podczas XVII Kongresu Latynoamerykańskiego Przewodników Turystycznych oświadczył, że Machu Picchu będzie można zwiedzać w dwóch turach. Celem tego posunięcia jest usprawnienie ruchu turystycznego, co ma pozwolić na lepszą opiekę nad zabytkiem.

Jak podał Castillo, obecnie Machu Picchu jest codziennie odwiedzane przez 2500 turystów, z czego 90% przyjeżdża rano. Dlatego też Ministerstwo podjęło kroki, aby dystrybucja ruchu turystycznego była w przyszłości bardziej równomierna. Wiceminister zaznaczył jednak, że decyzje będą dotyczyć jedynie godzin otwarcia zabytku, gdyż instytucja nie ma wpływu na rozkład pociągów dojeżdżających do Machu Picchu ani na plany pakietów oferowanych przez agencje turystyczne. Dodał także, że to właśnie firmy prywatne będą musiały się dostosować do decyzji Ministerstwa, które nie będzie brało pod uwagę ich interesów. Według Castillo, firmy te powinny współpracować z Ministerstwem, aby chronić dziedzictwo narodowe i aby turyści mogli jeszcze przez długi czas odwiedzać Machu Picchu.

Jak dotąd nie są jeszcze znane szczegóły zmian.

Źródło: http://elcomercio.pe/peru/cusco/turistas-podran-visitar-machu-picchu-dos-turnos-noticia-1732500

Bonus: [vimeo http://vimeo.com/89915492]

0 thoughts on “Machu Picchu: zwiedzanie w dwóch turach?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *