Lima najczęściej odwiedzanym miastem Latynoameryki

W opublikowanym przez Mastercard raporcie „2014 Global Destination Cities Index” peruwiańska stolica zajmuje pierwsze miejsce wśród miast położonych w Ameryce Łacińskiej.

Foto: hotelenlima.org
Foto: hotelenlima.org

W ostatnich latach turystyka stała się ważnym elementem polityki państw latynoamerykańskich. O dynamicznym rozwoju tego sektora świadczą dane zebrane w raporcie Mastercard. Oceny poszczególnych miast dokonano na podstawie liczby zagranicznych turystów, którzy odwiedzili dane miejsce, pozostając w nim na co najmniej jedną noc. Zestawienie dotyczy 2014 roku.

Lima prowadzi na liście miast latynoamerykańskich z wynikiem 5,11 mln odwiedzających. W samym 2014 roku turyści zostawili w tym mieście ok. 1,8 mld dolarów. Turystyka stanowi istotny składnik gospodarki peruwiańskiej. W 2010 roku przez stolicę kraju przewinęło się 2,07 mln zagranicznych gości. W ostatnich latach w państwie tym nastąpił więc znaczny wzrost liczby turystów.

Na drugim miejscu wśród latynoamerykańskich miast znalazło się miasto Meksyk, trzecią pozycję zajmuje zaś São Paulo. Liczba osób, które odwiedziły te metropolie, była jednak dwukrotnie niższa niż w przypadku Limy. Sytuacja ta może mieć związek z obecnością na terenie Peru wielu stanowisk archeologicznych, które z pewnością przyciągają turystów z zagranicy. Przykładowo, w 2013 roku ponad milion osób zwiedziło słynne ruiny Machu Picchu.

Warto dodać, że w skali globalnej Lima zajęła dwudzieste miejsce. W pierwszej trójce znalazły się Londyn, Bangkok oraz Paryż.

Źródła:

http://www.americaeconomia.com/negocios-industrias/grafico-del-dia-lima-la-ciudad-mas-visitada-de-america-latina

http://newsroom.mastercard.com/wp-content/uploads/2014/07/Mastercard_GDCI_2014_Letter_Final_70814.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *