Latynoamerykańscy przywódcy gratulują Evo Moralesowi

W związku z wygraniem przez Evo Moralesa wyborów prezydenckich, latynoamerykańscy przywódcy składają za pośrednictwem mediów gratulacje nowemu prezydentowi Boliwii.

Prezydent Wenezueli, Nicolás Maduro, przekazał swoje gratulacje poprzez serię wiadomości na portalu społecznościowym Twitter:

Foto: twitter.com/NicolasMaduro
Foto: twitter.com/NicolasMaduro

Prezydent Ekwadoru, Rafael Correa, powiedział, że zwycięstwo Moralesa potwierdziło, że naród boliwijski po raz kolejny zdecydował się powierzyć urząd prezydenta człowiekowi, który wyznacza kierunek polityki, zmierzający do transformacji struktur społecznych. Według Correi, ten historyczny triumf obrazuje zmiany, które zaszły w regionie andyjskim.

Daniel Ortega, prezydent Nikaragui, nazwał zwycięstwo Moralesa “dowodem na siłę procesu liberalizacji w regionie”. Z kolei salwadorski prezydent, Salvador Sánchez Cerén, oświadczył: “Demokracja się wzmacnia, Boliwia wciąż buduje nadzieję dla Ameryki Łacińskiej i dla świata”.

Wyjątkiem była prezydent Argentyny, Cristina Fernández de Kirchner i prezydent Urugwaju, José Mujica, którzy osobiście pogratulowali Moralesowi.

Źródła:

http://radiohuancavilca.com.ec/politica/2014/10/13/correa-felicito-a-evo-morales-por-su-triunfo-historico/

http://www.bbc.co.uk/mundo/ultimas_noticias/2014/10/141013_ultnot_bolivia_nc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *