Kuba przygotuje Amerykę Łacińską na atak wirusa Ebola

Kuba przejęła odpowiedzialność za przygotowanie państw latynoskich do ewentualnego nadejścia wirusa Ebola. Wczoraj w Hawanie, stolicy Kuby, rozpoczął się pierwszy tego typu kurs dotyczący zapobiegania, kontroli i leczenia tej choroby. W trwających pięć dni warsztatach oprócz przedstawicieli Mozambiku biorą udział reprezentanci regionu.

Ponad siedemdziesięciu uczestników przechodzi szkolenie, którego celem jest stworzenie wspólnej odpowiedzi na zagrożenie, które może pojawić się wraz z nadejściem wirusa Eboli. Zamierzeniem spotkań jest między innymi zapoznanie z kryteriami związanymi z użyciem sprzętu służącego do ochrony osobistej i ułatwienie dostępu do takiego wyposażenia poprzez ustanowienie przystępnych cen (aby utworzyć rezerwę regionalną pozwalającą na bezpośrednią dystrybucję w razie niebezpieczeństwa).

Zorganizowanie takiego szkolenia było owocem posiedzenia grupy gospodarczej Alianza Bolivariana para los Pueblos de Nuestra América (ALBA), które odbyło się pod koniec października br.

Obecnie w Afryce w ramach pomocy w walce z wirusem Ebola przebywa ponad 2500 kubańskich lekarzy.

Polecamy także nasz wcześniejszy artykuł związany z tym tematem.

Źródło: http://www.bbc.co.uk/mundo/ultimas_noticias/2014/11/141110_ultnot_cuba_acoge_ebola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *