Kuba: Fidel Castro pokazuje się publicznie pierwszy raz od 9 miesięcy

Według doniesień kubańskich mediów w minioną środę, 8 stycznia 2014 roku, po raz pierwszy od dziewięciu miesięcy Fidel Castro pokazał się publicznie. Były przywódca Kuby, który skończy w tym roku 88 lat, przybył na otwarcie centrum kultury w jednej z hawańskich dzielnic. Na opublikowanych w Internecie zdjęciach z wydarzenia nie widać jednak twarzy Castro – sfotografowano jedynie tył jego głowy.

Ostatnie zdjęcie, na którym widać twarz przywódcy rewolucji kubańskiej pojawiło się w lokalnej prasie w połowie grudnia ub. roku. Dokładnie w 19. rocznicę pierwszego spotkania Castro z Hugo Chávezem (13 grudnia 2013 roku) były prezydent karaibskiego kraju spotkał się z dziennikarzem Ignacio Ramonetem. Głównym tematem ich rozmowy była opublikowana niedawno książka autorstwa Ramoneta Hugo Chávez. Mi primera vida. Podczas spotkania Castro skomentował również przebieg wyborów samorządowych w Wenezueli oraz obecną sytuację w tym południowoamerykańskim kraju.

Publikacja zdjęć z grudniowego wywiadu miała ukrócić spekulacje na temat pogarszającego się stanu zdrowia byłego przywódcy Kuby. Brak reakcji na śmierć wieloletniego przyjaciela Castro, Nelsona Mandeli, był bowiem tematem dyskusji zagranicznej prasy.

Źródła:

http://www.bbc.co.uk/mundo/ultimas_noticias/2014/01/140109_ultnot_cuba_fidel_wbm.shtml

http://www.bbc.co.uk/mundo/ultimas_noticias/2013/12/131216_ultnot_fidel_castro_foto_ch.shtml

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *