Katapulta, którą przerzucano narkotyki z Meksyku do Stanów Zjednoczonych

Mur ciągnący się wzdłuż granicy meksykańsko-amerykańskiej okazał się niewystarczający w walce z przemytem narkotyków. Przy ogrodzeniu znajdującym się w Meksyku, na obszarze granicznym z Arizoną, odnaleziono katapultę, przy pomocy której kontrabandziści przerzucali marihuanę na teren Stanów Zjednoczonych.

W ten wtorek biuro CBP (amerykańskiej agencji rządowej, której głównym celem jest kontrola i ochrona granic Stanów Zjednoczonych) opublikowała zdjęcie omawianej katapulty. Jak podaje, wyrzutnia została odkryta podczas patrolu w okolicach Douglas w Arizonie. Zgodnie z informacjami udzielonymi przez CBP, na widok zbliżających się funkcjonariuszy kilka osób znajdujących się wówczas pod murem zaczęło uciekać. W okolicach katapulty zostały odnalezione również dwa paczki, w których znajdowało się łącznie 21 kg marihuany – prawdopodobnie ostatni już załadunek, który miał być zrealizowany tego dnia.

Dzięki współpracy nawiązanej między amerykańskimi i meksykańskimi służbami, katapulta została już rozebrana. Jak podaje hiszpański dziennik El País, pomoc meksykańskiej policji na granicy z USA przyczyniła się do znacznego wzrostu bezpieczeństwa na tym obszarze w przeciągu ostatnich 20 lat.

Źródło:

http://internacional.elpais.com/internacional/2017/02/15/actualidad/1487141975_917739.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *