Nicaragua Diseña, czyli fuzja sztuki, mody i cukiernictwa

W ten weekend w Managui, nikaraguańskiej stolicy, odbył się duży event artystyczny. Wydarzenie nie tylko łączy ze sobą rozmaite dziedziny sztuki i słodką gastronomię artystyczną, lecz także umożliwia spotkanie ze światowej sławy znawcami mody.

Nicaragua Diseña to niezwykle kreatywny i urozmaicony event, który dzięki tonie pomysłów połączonej ze świetną organizacją, a także nieograniczonej przestrzeni dla myśli artystycznej, lecz zawsze z domieszką dobrego stylu, zyskuje ogromne zainteresowanie. Wydarzenie tworzą liczne, bardzo zróżnicowane kategorie: moda, architektura, projekty produktów, sztuki plastyczne, kreatywna gastronomia i projekty eventów.

W tym roku Nicaragua Diseña gościła trzy osobistości ze świata mody. Byli to José Forteza, redaktor naczelny Vogue & México Latinoamérica, Sócrates McKinney, stylista i dyrektor dominikańskiego Fashion Week, oraz Shantall Lacayo, nikaraguańska projektantka mody i artystka. Z gośćmi zostały zorganizowane spotkania, podczas których istniała możliwość rozmowy ze specjalistami.

W tym roku Nicaragua Diseña udostępniła 15 stoisk artystycznych. To był prawdziwy kalejdoskop. Zabrzmiało dziwnie? To sami się przekonajcie!

Nicagüe to nikaraguańska firma, która wytwarza najróżniejsze produkty, które zawsze nadają się do recyklingu. Niektóre ich projekty naprawdę zaskakują. Przykład? Zeszyty wyprodukowane z papieru wytworzonego z bananów. SQ-Design zauroczył biorących udział w evencie wspaniałymi, kreatywnymi i innowacyjnymi projektami wnętrz. E-Luminarte natomiast zawęziło swoje artystyczne zainteresowania i dziś są genialnymi projektantami oświetleń. Piękną wystawę kolorowych i ekologicznych (!) zabawek zaprezentowała firma Gravel. Dlaczego ekologicznych? Drewniane zabawki są pomalowane specjalnymi farbkami o zredukowanej szkodliwości chemicznej. JPG Arquitectura S.A. zrzesza grono młodych architektów, by razem budować nikaraguańską przyszłość. Hornethead S.A. również jest firmą architektoniczną, ale nacisk kładą nie tyle na młodość, co na branding. Czasopismo Correpinol propagowało wśród Nikaraguańczyków zdrowy tryb życia i bieganie, podczas gdy seria komiksów Libertad Nicaragua przypominała o ciężkiej, lecz wspaniałej drodze Nikaragui do odzyskania niepodległości. Cake Art, Peace & Cupcake i Gaby’s Cupcake oferowały biorącym udział pyszne babeczki, ciasteczka i czekoladki, które kusiły nie tylko fantazyjną, często zabawną, a niekiedy enigmatyczną formą, lecz również (podobno) znakomitym, domowym smakiem. Chiche postawiło na gastronomię w szerszym znaczeniu tego słowa – oczywiście wszystko w bardzo artystycznym i dopracowanym wydaniu. Kaya zaprezentowała napoje, których receptura bogata jest w składniki i wartości odżywcze. Makia wraz z Mooist natomiast kusiła tysiącem zapachów ich urozmaiconej linii kosmetyków pochodzenia naturalnego. Jakby tego było mało, wydarzenie poprzeplatane było pokazami mody wybiegowej, a wieczorem na najwytrwalszych czekała impreza w najznakomitszym towarzystwie.

Dużo, dziwnie, ale jak ciekawie! Biorąc udział w Nicaragua Diseña, nietrudno jest zachłysnąć się sztuką ze wszystkimi jej wariacjami. Ten event, tak jak w latach poprzednich, również i w tym roku przyciągnął całą rzeszę zainteresowanych, którzy skusili się na weekendowe zatopienie się w tej fascynującej mozaice kolorów, smaków, talentów i mody.

Źródła:

Home

https://www.facebook.com/ND.NicaraguaDisena/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *