Francja udostępni Brazylii swoje służby specjalne na czas Olimpiady

Podczas wizyty w Brazylii francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius podkreślił znaczenie wspólnej walki z terroryzmem. Zapewnił, że francuskie siły specjalne będą do dyspozycji Brazylii podczas Olimpiady w celu zminimalizowania ryzyka ataku terrorystycznego.

Spotkanie pomiędzy Laurentem Fabiusem i prezydent Brazylii, Dilmą Rousseff, trwało około godziny. Minister spraw zagranicznych Brazylii Manuel Vieira podkreślił, że Francja ma już doświadczenie w organizowaniu tego typu wydarzeń, podając jako przykład mistrzostwa świata w piłce nożnej oraz zimowe Igrzyska Olimpijskie. „Posłuchamy i przedyskutujemy komentarze, zobaczymy, co mają nam do zaoferowania” – dodał.

Kilka dni wcześniej minister sprawiedliwości Jose Eduardo Cardozo zapewnił, że pod względem bezpieczeństwa Brazylia oferuje świetne warunki. Zaznacza również, że choć kraj nigdy nie był ofiarą terroryzmu, ze względu na obecną sytuację na świecie należy wdrożyć odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Z powodu ostatnich wydarzeń związanych z terroryzmem jeszcze nie podjęto decyzji w sprawie projektu zniesienia wiz do Brazylii na okres czterech miesięcy w celu ułatwienia turystom przyjazdu do kraju na czas Olimpiad. Rząd ma czas do 24 listopada br., żeby rozstrzygnąć tę kwestię.

Źródła:

http://esportes.estadao.com.br/noticias/jogos-olimpicos,brasil-oferecera-excelente-padrao-de-seguranca-a-olimpiada–diz-ministro,1798495

http://internacional.estadao.com.br/noticias/geral,franca-disponibilizara-servicos-de-inteligencia-para-brasil-garantir-seguranca-na-olimpiada,10000002660

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *