Filmy latynoamerykańskie na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym

W dniach 7–16 października Warszawa zamieni się w stolicę kina. Wśród filmów z całego świata nie zabraknie również latynoamerykańskich produkcji.

 

7.10.2016 (piątek)

13:00 – Długa noc Francisca Sanctisa (La larga noche de Francisco Sanctis), Odkrycia (Andrea Testa, Argentyna, 2016, 80′), Kinoteka 3
14:00 – Przyzwoita kobieta (Los decentes), Konkurs Wolny Duch (Lukas Valenta Rinner, Austria/Argentyna/Korea Płd, 2016, 100′), Kinoteka 4
16:15 – Winowajcy (Pariente), Konkurs 1-2 (Iván D. Gaona, Kolumbia, 2016, 100′), Multikino 4
18:30 – X 500 (X Quinientos), Konkurs Międzynarodowy (Juan Andrés Arango, Kanada / Kolumbia / Meksyk, 2016, 108′), Multikino 2
19:00 – Wystarczy odwagi (Powrót) / Suficiente coraje (la vuelta), Konkurs Wolny Duch (John E. Robertson, Chile/Wenezuela, 2016, 71′), Kinoteka 4

 

8.10.2016 (sobota) 

13:30 – Dziesiąty mężczyzna (El rey del once), Pokazy specjalne (Daniel Burman, Argentyna, 2016, 80′), Multikino 2
16:00 – Długa noc Francisca Sanctisa (La larga noche de Francisco Sanctis), Odkrycia (Andrea Testa, Argentyna, 2016, 80′), Kinoteka 3
16:00 – X 500 (X Quinientos), Konkurs Międzynarodowy (Juan Andrés Arango, Kanada/Kolumbia/Meksyk, 2016, 108′), Multikino 2
16:30 – Śmierć jest życiem (Muerte es vida), Konkurs Wolny Duch (Ali Alvarez, Meksyk/Stany Zjednoczone/Kanada/Wielka Brytania, 2015, 68′), Kinoteka 4
19:00 – Sinobrody (Kékszakállú), Konkurs Wolny Duch (Gastón Solnicki, Argentyna 2016, 72′), Kinoteka 4
21:00 – Ciemność (Las tinieblas), Konkurs międzynarodowy (Daniel Castro Zimbrón, Meksyk/Francja, 2016, 92′), Multikino 2
21:00 – Honorowy obywatel (El ciudadano ilustre), Film otwarcia (Gastón Duprat, Hiszpania/Argentyna, 2016, 118′), Multikino 1

 

9.10.2016 (niedziela)

16:30 – Ciemność (Las tinieblas), Konkurs międzynarodowy (Daniel Castro Zimbrón, Meksyk/Francja, 2016, 92′), Multikino 3
16:30 – Wystarczy odwagi (Powrót) / Suficiente coraje (la vuelta), Konkurs Wolny Duch (John E. Robertson, Chile/Wenezuela, 2016, 71′), Kinoteka 4
19:00 – X 500 (X Quinientos), Konkurs Międzynarodowy (Juan Andrés Arango, Kanada/Kolumbia/Meksyk, 2016, 108′), Multikino 3
21:00 – Opowieści z Meksyku (La habitación), Pokazy specjalne (Carlos Carrera, Polska/Meksyk, 2016, 118′), Multikino 1

 

10.10.2016 (poniedziałek)

18:30 – Dziesiąty mężczyzna (El rey del once), Pokazy specjalne (Daniel Burman, Argentyna, 2016, 80′), Multikino 1
21:30 – Wystarczy odwagi (Powrót) / Suficiente coraje (la vuelta), Konkurs Wolny Duch (John E. Robertson, Chile/Wenezuela, 2016, 71′), Kinoteka 4


11.10.2016 (wtorek) 

11:00 – Wystarczy odwagi (Powrót) / Suficiente coraje (la vuelta), Konkurs Wolny Duch (John E. Robertson, Chile/Wenezuela, 2016, 71′), Kinoteka 4
14:00 – Opowieści z Meksyku (La habitación), Pokazy specjalne (Carlos Carrera, Polska/Meksyk, 2016, 118′), Multikino 3
14:00 – Przyzwoita kobieta (Los decentes), Konkurs Wolny Duch (Lukas Valenta Rinner, Austria/Argentyna/Korea Płd, 2016, 100′), Kinoteka 4
18:30 – Całe niebo w oku martwej krowy, Konkurs filmów krótkometrażowych (Francisca Alegría, Chile, 8′); Kinoteka 7
18:45 – Lucia we fragmentach (Fragmentos de Lucía), Konkurs 1-2 (Jorge Yacoman, Chile, 2016, 116′), Multikino 4
19:00 – Ciemność (Las tinieblas), Konkurs międzynarodowy (Daniel Castro Zimbrón, Meksyk / Francja, 2016, 92′), Multikino 3
21:30 – Dziesiąty mężczyzna (El rey del once), Pokazy specjalne (Daniel Burman, Argentyna, 2016, 80′), Multikino 3

 

12.10.2016 (środa)

16:30 – Chuquiragua, Konkurs Wolny Duch (Matteo Herrera, Ekwador, 2016, 87′), Kinoteka 4
21:00 – Całe niebo w oku martwej krowy, Konkurs filmów krótkometrażowych (Francisca Alegría, Chile, 8′); Kinoteka 7
21:00 – Sinobrody (Kékszakállú), Konkurs Wolny Duch (Gastón Solnicki, Argentyna 2016, 72′), Kinoteka 4

 

13.10.2016 (czwartek) 

11:00 – Śmierć jest życiem (Muerte es vida), Konkurs Wolny Duch (Ali Alvarez, Meksyk/Stany Zjednoczone/Kanada/Wielka Brytania, 2015, 68′), Kinoteka 4
11:00 – X 500 (X Quinientos), Konkurs Międzynarodowy (Juan Andrés Arango, Kanada / Kolumbia / Meksyk, 2016, 108′), Multikino 2
18:45 – Winowajcy (Pariente), Konkurs 1-2 (Iván D. Gaona, Kolumbia, 2016, 100′), Multikino 4

 

14.10.2016 (piątek)

11:00 – Lucia we fragmentach (Fragmentos de Lucía), Konkurs 1-2 (Jorge Yacoman, Chile, 2016, 116′), Multikino 2
16:15 – Winowajcy (Pariente), Konkurs 1-2 (Iván D. Gaona, Kolumbia, 2016, 100′), Multikino 4
19:00 – Chuquiragua, Konkurs Wolny Duch (Matteo Herrera, Ekwador, 2016, 87 min), Kinoteka 4
21:00 – Długa noc Francisca Sanctisa (La larga noche de Francisco Sanctis), Odkrycia (Andrea Testa, Argentyna, 2016, 80′), Kinoteka 3
21:00 – Przyzwoita kobieta (Los decentes), Konkurs Wolny Duch (Lukas Valenta Rinner, Austria/Argentyna/Korea Płd, 2016, 100′), Kinoteka 4

 

15.10.2016 (sobota)

11:00 – Chuquiragua, Konkurs Wolny Duch (Matteo Herrera, Ekwador, 2016, 87 min), Kinoteka 4
19:00 – Sinobrody (Kékszakállú), Konkurs Wolny Duch (Gastón Solnicki, Argentyna, 2016, 72′), Kinoteka 4

 

16.10.2016 (niedziela)

11:00 – Sinobrody (Kékszakállú), Konkurs Wolny Duch (Gastón Solnicki, Argentyna 2016, 72′), Kinoteka 4
14:00 – Śmierć jest życiem (Muerte es vida), Konkurs Wolny Duch (Ali Alvarez, Meksyk/Stany Zjednoczone/Kanada/Wielka Brytania, 2015, 68′), Kinoteka 4
16:30 – Przyzwoita kobieta (Los decentes), Konkurs Wolny Duch (Lukas Valenta Rinner, Austria/Argentyna/Korea Płd, 2016, 100′), Kinoteka 4
18:45 – Lucia we fragmentach (Fragmentos de Lucía), Konkurs 1-2 (Jorge Yacoman, Chile, 2016, 116′), Multikino 4
19:00 – Śmierć jest życiem (Muerte es vida), Konkurs Wolny Duch (Ali Alvarez, Meksyk/Stany Zjednoczone/Kanada/Wielka Brytania, 2015, 68′), Kinoteka 4
21:30 – Chuquiragua, Konkurs Wolny Duch (Matteo Herrera, Ekwador, 2016, 87 min), Kinoteka 4

 

Kina Festiwalowe: Kino Luna oraz Multikino Zlote Tarasy
Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *